Yılbaşı Odessa Turu Onur Havayolları Tarifeli Seferleri ile 3 Gece – 4 Gün 399 Euro

Paylaş
1
 1. Gün, ISTANBUL – ODESSA

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 07:30`da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde U/B Turizm personeli eşliğinde  buluşmamızın ardından, Onur  Hava Yollarının 8Q288 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:30`de Odessa‘ya hareket ediyoruz… Yerel saat ile 15:45`de Odessa’ya varışımızın ardından U/B Turizm olarak muhteşem şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında ünlü Potemkin merdivenleri, Primorsky Bulvarı, Katherina Meydanı gibi şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz yerleri görüp bol bol fotoğraf çekeceğiz… Bir zamanlar Tatarlar`ın ve Osmanlılar`ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi`nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700`lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800`lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova`dan sonra, Rusya`nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz`in İbiza`sı olarak adlandırılan ve Ukrayna`nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar`dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz`in değil, Doğu Avrupa`nın da en güzel şehirlerinden biridir. Turumuzdan sonra serbest zamanımızı değerlendiriyoruz… Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin de tavsiyeleri ile deniz ve güneşin keyfini çıkarmak üzere Odessa`nın muhteşem plajlarından faydalanabilirler. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz için Arcadia bölgesi gece kulüplerinde party night rezervasyonları yaptırılabilir. Gecelememiz ise, otelimizde.

 

 1. Gün: Odessa

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turuna katılabilirler. Katakomb&Shustov Konyak Fabrikası turu (55 Euro) Katakomb 1700’lerde şehrin yeniden inşaası için çıkarılan kumtaşı madenleri bügün Odessa’nın altında toplamı 3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Kaçakçılıktan depolamaya kadar pek çok biçimde kullanılan bu tüneller ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştur. Turumuzda revirinden mutfağına, silah bakım odasından dersliğine kadar bütünüyle korunmuş bir Partizan hücresini görüyoruz. Shustov Konyak Müzesi. Eski sovyet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor, tadacağımız ürünlerden satın alma imkanını da buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

 1. Gün: Odessa

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi”  turu’na katılabilirler… Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor… Gecelememiz ise, otelimizde.

Extra Tur : Ukrayna Gecesi Gala Yemeği Turu 55 Euro Kişi Başı

Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turu. (45 euro)

Pcerska Lavra Manastırı.  Büyük Vlademir’in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hemde Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir. Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirililmiştir. Mikrominyatür Galerisi. Tanınmış minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserleriden, ziyaretçilerini hayrete düşüren  bir derlemedir. 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi. İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir. Tur bitiminde Odessa otelimize transfer.

 1. Gün: Odessa – Istanbul

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havaalanına doğru hareket ediyoruz… Onur  Havayolları 8Q289 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 12:50`te İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:25`te İstanbul`a varış. Turumuzun sonu. Başka bir U/B Turizm organizasyonunda Görüşmek Üzere…

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı
399 €
Tek Kişilik Oda Fiyatı
499 €

PAKET FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER

 • Onur Havayolları ile IST – ODS / ODS – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 • Havalimanı vergileri,
 • Belirtilen otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama,
 • Odessa`da yapılacak olan şehir tanıtım turu,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL
 • Özel Sağlık Sigortası
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Bagaj Ücreti
 • Ekstra Turlar
 • Müze Girişleri
 • Kişisel Harcamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir