Kapadokya Turu 28/30 Eylül 2018 2 Gün 1 Gece Otel Konaklamalı 330 TL

Paylaş
1

1.GÜN:  ÇORLU -KAPADOKYA

Gezimiz saat 21:00′ da Orion Avm’den hareketle başlar. İstanbul, Bolu, Ankara, Aksaray’ı takiben, sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine varıyoruz. Saray – Çerkezköy – Silivri – İstanbul için lütfen arayın: 05300481920

2.GÜN: KAPADOKYA-IHLARA VADİSİ-DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ-ÜÇGÜZELLER-ASMALI KONAK-TURASAN ŞARAP FABRİKASI

Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Bölgeye vardığımızda sırasıyla Selime köyü, güzergâhımız üzerinde kanyon – vadi olan doğa harikası, Ağaçaltı, Yılanlı gibi kiliseleri görmek üzere Ihlara Vadisi’ne iniyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) gezerek, Kaymaklı ilçesini panoramik görüyoruz. Sonrasında bölgede yetişen, oldukça lezzetli çifte kavrulmuş kabak çekirdeği alma imkanı veriyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası sonrasında, Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, mimarisi bölgeye özgü olan konağa geziyoruz. Bölgede yetişen üzümlerden yapılan şarabın üretim yeri olan Turasan Şarap Fabrikasını gezme imkanımız oluyor. Otele varış ve akşam yemeği. Otelde serbest zaman ve konaklama. Dileyen misafirlerimizle Kapadokya Türk Gecesine gidilecektir. (EKSTRA)

3.GÜN: KAPADOKYA-GÜVERCİNLİK VADİSİ-UÇHİSAR KALESİ-PANORAMA-GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ-ÇANAK ÇÖLEK ATÖLYESİ-PAŞA BAĞLARI-DEVRENTLER-HACIBEKTAŞ-I VELİ TÜRBESİ-TEKİRDAĞ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kapadokya Bölgesini gezmeye devam ediyoruz. Güvercinlik Vadisini ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede,kuşların gübreleri üzüm bağları için çok yararlı olduklarını tespit etmişlerdi ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdi. Bölgede patlayan volkanların lavlarının oluşturduğu,bölgeye özgü oniks taşının işlendiği ve satıldığı mağazaya giderek, hediyelik alma imkanı veriyoruz. Sonrasında, adeta bir açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile M.S. 9. Y.Y. arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Ardından Panorama ve Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Müze içindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’ in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. O bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini geziyoruz. Paşa bağları, Devrentler’in ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesi geziyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Tekirdağ’a dönüşe geçiyoruz. Bir başka gezide görüşmek üzere sizleri aldığımız yere bırakıyorız.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks otobüslerle ulaşım

*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)

*Çevre Gezileri

*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 4. yıldız otel (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)

*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*Seyahat Sağlık Sigortası (tur süresince)

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm Öğlen Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Tüm Özel Harcamalar

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Kapadokya Türk Gecesi

*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

NOTLAR:

Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.

Rezervasyon aşamasında ödemenin %50 si alınmaktadır.

Kalan ödemeler 15 gün kala ofisimize yapılmalıdır.

Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.

Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.

Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.

İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden U/B Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda U/B Turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.

Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.

Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir