KARADENİZ TURU

Paylaş
2

5 GECE 6 GÜN

”Karadeniz bölgesinin hem doğal güzelliklerini hem de kültürel değerlerini bir arada keşfetme fırsatı bulacaksınız ”

SiZi Nerden Alalım !!

16:30 ÇORLU ORİON AVM YANI

18:00 BAKIRKÖY İNCİRLİ ALFEMO MAĞAZASI ÖNÜ

18:30 MECİDİYEKÖY TEKNOSA ÖNÜ

19:00 KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ OTOPARK ÖNÜ

17 Temmuz 2018  Salı     1.Gün Gece yolculuğu

Belirlenen noktadan misafirlerimizi alarak  araç içi ikramlar eşliğinde turumuza başlıyoruz.

18 Temmuz 2018 Çarşamba   2.Gün  AMASYA  – SAMSUN

Yolda alacağımız Ekstra Kahvaltı sonrası Amasya’ya varış,Amasya Kalesi ve Kaya Mezarları, Tarihi Köprüler, Amasya evleri ve Hazarenler Konağı, Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde Camii, Medrese bulunan Külliye, Gökmedrese (1267), Çelebi Mehmed Medresesi (1415) Merzifon,Büyük Ağa Medresesi (1488), Küçük Ağa Medresesi (1463- 1464), Hakala Yolpınar Köyü Kasım Bey Medresesi (1463- 1464), imaret türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesi,  Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı, Fethiye Camii (Bizans- Danişmend 11. Gümüşlü Camii (1326), Saraçhane Camii (1372), Çilehane Camii (1413) Amasya Müzesi ziyaretlerini yapıyoruz,  Ferhat su kanalı gördükten sonra, Samsun’a hareket 1 saat sonra Samsun’a varış. Ekstra öğle yemeğimiz için pidecimize gidiyoruz. Atatürk’ün Evi, Atatürk Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Onur ve İlk Adım Anıtını geziyoruz. İlk Adım Anıtında Fotoğraflarımızı çektikten sonra, Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz.  sonrasında.Otelimize hareket Akşam yemeği konaklama..

Sabah Kahvaltısı    : ( ekstra)
Öğle Yemeği            : ( ekstra )
Akşam Yemeği        : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama              : Ordu
Mola                          :Düzce Türsan Tesisleri
Rota                          : İstanbul – İzmit – Bolu-Çankırı Amasya
19 Temmuz Perşembe  3. Gün  GİRESUN – TRABZON – RİZE 

Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası. Giresun’a hareket Giresun fındık alış verişi ve ardından  Akçaabat’a hareket. Heyelan sonucunda oluşan SERA GÖLÜ gezisi ve göl kenarında çaylarımızı yudumladıktan sonra, Akçaabat’ta vereceğimiz Ekstra öğle yemeği molası (Meşhur Akçaabat Köftesi ve Laz böreği) sonrası, Rönesans zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilen, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından (Sümela manastırı tadılatta olup açılırsa gezilecektir).1300m yükseklikte yükseklikte bulunan Sümela Manastır’ının bulunduğu Maçka ve Altındere Vadisine gidiyoruz. Burada Daha sonra 2000 metrelik bir yolu minibüslerle, Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. (M.S. 4.yy\’da Atina\’dan gelen iki keşiş tarafından temelleri atılan manastır deniz seviyesinden 1300m yükseklikte Kara Dağ’ın yalçın yamacına inşa edilmiştir. Tarihi değeri, ihtişamlı mimarisi. Ana kaya kilisesi, öğrenci odaları, misafirhaneler, ayazma ve eşsiz fresklerin görüleceği ziyaretimizin) ardından vadiden ayrılarak Zigana Hamsiköy’e varıyoruz ve gezimiz sonrası otelimizde akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı    : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği            : ( ekstra )
Akşam Yemeği        : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama              : RİZE

20 Temmuz 208 Cuma   4.Gün  BORÇKA – ARTVİN – RİZE 

Sabah Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası Klaskur Vadisi’ne gidiyoruz. Buradan farklı yaşam alanlarını içinde barındıran ve doğal güzelliğini korumuş ekosistemi göreceğiz. Gürcistan sınırına yakın olan Borçka’ya ulaşıyoruz. Sınır belirlenmeden önce 18 köyden oluşan, sınır bölündükten sonra ise 6 köyden oluşan Artvin\’in ilçesi Borçka\’dan minibüslerimizle Karagöl’e gidiyoruz. Denizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayımızı içtikten sonra Karagöl etrafında kısa yürüyüş yaparak bol temiz hava alıyoruz ve bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp Karadeniz’in ilginç şehri Artvin’e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Kafkasör yaylasında Artvin’e has etlerden oluşan yemeğimizi alıyoruz ve yemek sonrası, Artvin şehir merkezindeki Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E ait Dünyadaki en büyük heykeli panoramik olarak gördükten sonra, Boğa güreşlerinin yapıldığı, Kafkasör yaylasında serbest zaman veriyoruz ve Dünya’nın en büyük baraj’ı olan DERİNER baraj’ını gördükten sonra otelimize hareket. Otelimize yerleşme akşam yemeği konaklama. 

Sabah Kahvaltısı    : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği            : ( ekstra )
Akşam Yemeği        : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama              :RİZE

21 Temmuz 2018 Cumartesi   5.Gün  RİZE AYDER 

Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası, Rize bezi atölyelerinin bulunduğu ve dünyada meşhur ketenden yapılmış olan Rize bezi alış verişi sonrası. Pazar,Ardeşen ilçelerinden geçerek. . Sonrası , Çinçiva Kahvesinde mola (Şenyuva) ardından Zil kale turu() ardından Çamlıhemşin’e hareket, Fırtına Vadi boyunca, Tarihi konaklar,taş Kemer Köprüler gördükten sonra yeşil’in her tonunu bulunduran fırtına vadisinde öğle yemeğimizi alıyoruz (yöresel lezzetler Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının) öğle yemeğimizi yedikten sonra.,  Ayder Yaylasına hareket edip,Yaylada serbest zaman verip çevrede yapacağımız tulum eşliğinde horon oynayarak ve Dünyanın engüzel şelalelerinden olan GELİN TÜLÜ şelalesini görüp fotoğraflıyoruz.serbest zaman esnasında yürüyüş,foto safari yapabılırız (Dileyen misafirlerimize rafting.EXTRA.50.TL). Otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Akşam yemeği konaklama.:

Sabah Kahvaltısı    : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği            : ( ekstra )
Akşam Yemeği        : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama              :AYDER22 Temmuz Pazar    6.Gün BATUM – RİZE 

Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası hareket Hopa güzergâhından Sarp sınır kapısına varıyoruz.1 Saat süren gümrük işlemlerinin ardından,112 hektar alana kurulu eski Sovyetler Birliğinin en büyük Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio – Apsaros, Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt\’tan doğup Batum sınırlarına kadar uzanıp, kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri\’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü\’nü göreceğiz. Dünya\’nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesini gezip göreceğiz. Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçede fotoğraf molamızın ardından kısa bir dinlenme ve gezimiz sonrasında şehir merkezine dönerek Öğle yemeğimizi.(Yöresel yemekleri olan Ğaçapuri yiyoruz veya Türk yemeklerin oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz). Ardından, Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi\’ni, Ali ve Nino Heykeli gezileri Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Pizza Meydanı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli\’ni, Alfabe Kulesi, Batum Limanı\’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı\’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz, sonrası Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. 1 Saat süren gümrük işlemlerinin ardından.Otelimizde

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum\’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM\’A geçişleri için, velilerinden noter onaylı muvaffakatname almaları zorunludur. 

Sabah Kahvaltısı    : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği            : ( ekstra )
Akşam Yemeği        : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama              :RİZE ÇAYELİ
23 Temuz Pazartesi   7.Gün   TRABZON ORDU İSTANBUL

Otelimizde alacağımız. kahvaltı sonrası . Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor.Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecektir. Köşk ziyareti sonrası. Trabzon da serbest zaman alış veriş imkanı. Sürmeneye hareket. Sürmenede Memiş Ağa Konağı’nı geziyoruz. Türk ve Rum mimarisinin ortak emeğini gördükten sonra, Sürmene de Sürmene Bıçağı hakkında bilgilendikten ve BIÇAK alış veriş için mola veriyoruz ardından. Sürmenede Memiş Ağa Konağı’nı geziyoruz. Türk ve Rum mimarisinin ortak emeğini gördükten sonra, sonra,Of üzerinden Çaykaraya varış ve ardından Uzungöl’e hareket ve Uzungöl’e varış. Öğle yemeğimizi alıyoruz,(Yöreye has Kuru fasulye veya alabalık enüsu alarak yemeğimizi yiyoruz.Yemek sonrası Uzungöl’ü seyredip fotoğraflıyoruz Uzungöl’de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz. İlk olarak Karaster – Lustra – Yaylaönü Yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Karaster–Lustra-Yayla önünde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebiliriz Ordu’ya hareket Ordu Boztepe’ye Teleferik’le çıkıyoruz. (EXTRA).Ordu’yu yüksekten seyrettikten sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

 Sabah Kahvaltısı   : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği           : ( ekstra )
Akşam Yemeği       : ( ekstra )
Konaklama             : Dönüş günüdür otel konaklaması yoktur
Mola                         :
Rota                          :Düzce, İzmit , İstanbul, Çorlu


2.Kişilik Odada Kişibaşı         1200 TL 

3. kişi                                          1200 TL

Tek Kişilik Oda                         1400 TL

Çocuk                                         

0 – 6 yaş                                       600 TL 

7 – 12 yaş                                   1000 TL                                                                  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir